Ua
Українська

На кордоні України з Польщею змінюється організація руху транспорту

* Інформація з неофіційного джерела

На польсько-українському кордоні відбудуться зміни в організації руху транспорту, йдеться у повідомленні прес-центру Державної митної служби України, повідомляє Logist.today.

З 1 вересня почне діяти пілотний проєкт, націлений на мінімізацію черг з транспортних засобів та який передбачає тимчасову зміну категорій пунктів пропуску (ПП) українсько-польської ділянки кордону (4 пункти пропуску – до 7,5 т та 4 пункти пропуску – понад 7,5 т).

Таке рішення пов'язане з тим, що на державному кордоні з країнами-членами ЄС, а особливо на польській ділянці, відзначається суттєве накопичення черг автотранспортних засобів в обох напрямках.

Основними факторами виникнення черг є:

  • вимушене перенаправлення експортних потоків (зокрема, зернових культур) та імпорту паливно-мастильних матеріалів з морських портів;
  • гостра потреба ввезення в Україну гуманітарної групи товарів;
  • міграційні процеси за умов воєнного стану.

У ході зустрічей між представниками митних служб, Міністерств інфраструктури та транспорту України та Республіки Польща було погоджено, що рух транспортних засобів повною масою до 7,5 тонн має спрямовуватись на менші пункти пропуску, тобто «Устилуг-Зосін», «Грушів-Будомєж» », «Смільниця-Кросценко», «Угрінов-Довгобичув».

Вантажівки понад 7,5 тонн мають проходити кордон у пунктах пропуску:

  • «Рава-Руська – Гребенне»;
  • «Краківець – Корчова»;
  • «Шегині – Медика»;
  • «Ягодин – Дорогуськ».

Пілотний проєкт триватиме в період до 30 листопада 2022 року, за результатами прийматиметься рішення щодо доцільності впровадження такого порядку організації руху транспортних засобів на постійній основі.

Джерело: logist.today