Ua
Українська

Розбудова інфраструктури на спільному кордоні – один із спільних пріоритетів України та Польщі

У Жешуві (Польща) відбулося засідання українсько-польської Міжурядової комісії з питань економічного співробітництва. У фокусі роботи також розвиток інфраструктурних проектів.

«Маємо перші результати спільного проєкту «Відкритий кордон», який ініціювали Президенти України і Польщі та підтримали Уряди обох країн. Це оновлений пункт пропуску «Краківець – Корчова». Маємо рішення для зменшення черг біля пункту «Ягодин – Дорогуськ».

Наступний крок — проїзд вантажівок з товаром через «Устилуг – Зосин» та будівництво пункту «Нижанковичі – Мальховіце». Наступного року плануємо відкрити його для автобусів та автівок вагою до 3,5 тонн. Домовляємось, щоб порожні вантажівки поїхали вже цьогоріч.

Наразі Україна та Польща ведуть перемовини зокрема щодо:
◾️ запровадження спільного контролю в пункті пропуску на прикордонному переході «Ізов – Грубешув» на польській стороні на станції Грубешув;
◾️ організації роботи цілодобово без вихідних та святкових днів фітосанітарних і ветеринарних органів Республіки Польща на станціях та на прикордонних переходах «Ізов – Грубешув» та «Мостиська ІІ – Медика»;
◾️ розвиток високошвидкісної залізниці та впровадження технічних стандартів HSR.

Польська сторона виступає також за відновлення повітряних перевезень між Україною та Європейським Союзом, зокрема, за встановлення спеціальних правил для відновлення польотів.

Джерело: mtu.gov.ua