Ua
Українська

Спрощено процедуру пропуску української агропродукції через кордон з Польщею

Україна та Польща домовились про скасування ветеринарного контролю для української агропродукції, яка прямує до польських портів або проїжджає країну транзитом. Ці зміни, прийняті польською стороною, починають діяти 9 березня.
 
Наявність такого контролю призводила до утворення великих черг на кордоні з Польщею, зокрема водії змушені могли очікувати понад 10 днів для проходження контролю. Скасування контролю дозволить скорити час очікування в 3-4 рази.
 
Перелік товарів (кодів), для яких скасовано такий контроль, можна переглянути за посиланням: http://surl.li/fienv.
 
Спрощена процедура діятиме у всіх пунктах пропуску на українсько-польському кордоні, які працюють на пропуск вантажного транспорту.
 
У пункті пропуску з українського боку всі перевізники, що везуть агропродукцію, мають пред’являти інспекторам митниці CMR. Представник Держмитслужби України проставлятиме в CMR печатку, без якої польська митниця розвертатиме автівки і направлятиме назад в Україну.
 
На польській стороні вантажівки з транзитним товаром після прикордонного і митного контролю будуть опломбовуватись.
Плобми зніматимуться в уповноважених пунктах зберігання, розташованих у країнах, до яких прямувала українська агропродукція. Запис про прибуття вантажу в заявлене місце з метою зняття пломб буде доступний через систему NCTS.

Джерело: mtu.gov.ua