Ua
Українська

Залізничний транзит до Європи через Україну буде відкрито

Україна та Польща домовилися про скасування обмежень на транзит вантажів українською територією залізничним сполученням, а також про збільшення кількості дозволів на здійснення міжнародних вантажоперевезень, йдеться у повідомленні прес-служби Міністерства інфраструктури України.

Нагадаємо, обмеження на транзит залізничних вантажів через територію України у напрямку Польщі з листопада 2021 року стали серйозно стримувати можливості польських логістичних компаній у використанні потенціалу проекту "Новий шовковий шлях". У свою чергу, українські автомобільні перевізники були вкрай незадоволені кількістю дозволів, що видаються Польщею, на міжнародні автомобільні перевезення.

31 січня 2022 року міністри інфраструктури України Олександра Кубракова та Республіки Польща Анджей Адамчик погодили текст спільної заяви, в якій повідомили про плани щодо подолання цих проблем.

З 10 лютого скасовується заборона на транзит залізничних вантажів до Польщі. Найближчим часом відбудеться засідання Змішаної Комісії з питань міжнародних автомобільних перевезень, яка визначить терміни передачі та кількість додаткових дозволів.

Сторони домовилися також про розробку спільного плану дій щодо підвищення ефективності роботи автомобільних міжнародних пунктів пропуску Республіки Польща та України..

Джерело: logist.today